• Wanda Adach

VIII ZLOT MŁODZIEŻY POLONIJNEJ POLONICUS – FUNDACJA FREYA


Odbywa się nieprzerwanie od 2009r. na Dolnym Śląsku w Polsce. Corocznie bierze w nim udział ok. 100 młodych Polaków z całego świata. Podczas POLONICUSA młodzież ma możliwość pogłębienia swojej wiedzy o polskiej historii i kulturze oraz polepszenia znajomości języka polskiego. W programie nie brakuje zajęć sportowych, rekreacyjnych oraz wycieczek po Dolnym Śląsku. Nade wszystko jednak uczestnicy mają możliwość poznania młodych Polaków z innych krajów. Tegoroczny Zlot odbywa się na Dolnym Śląsku w terminie 14-26 lipca 2019r.

Fundacja Freya współpracuje z instytucjami i organizacjami polskimi z całego świata takimi jak Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Rzymie, Ambasada RP w Moskwie, Polska Misja Katolicka w Hanowerze, Fundacja Dobra Polska Szkoła w Nowy Jorku, Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie, Polska Szkoła w Clonmel i wiele innych.

Corocznie Zlot obejmują swoim honorowym patronatem między innymi Dolnośląski Kurator Oświaty oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz inne instytucje. Dalse informacje mozna uzyskać :- www.freya.org.pl


0 views

Recent Posts

See All

© 2017 by ROK Saturday School. Proudly created with Wix.com  

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now